خبرنگاران رییس جمهوری عراق عید نوروز را به مردم مشرق زمین تبریک گفت

به گزارش وبلاگ کوهنوردی پورسه، بغداد- خبرنگاران- برهم صالح رییس جمهوری عراق با انتشار پیغام تبریک رسمی، فرا رسیدن عید نوروز را به ملت اقلیم کردستان و همه ملت های مشرق زمین که این روز را جشن می گیرند؛ تبریک گفت.

خبرنگاران رییس جمهوری عراق عید نوروز را به مردم مشرق زمین تبریک گفت

به گزارش خبرنگار وبلاگ کوهنوردی پورسه از بغداد، در پیغام روز شنبه رییس جمهوری کردتبار عراق آمده است: همزمان با فرارسیدن ایام نوروز من این دوران مبارک را به مردم کردستان و به همه مردمان مشرق زمین که این جشن را برپا می دارند، تبریک می گویم و از درگاه خداوند صلح و آرامش را برای مردم عراق، منطقه و دنیا خواهانم. ما این مناسبت را جشن می گیریم و برای شما دعا می کنیم.

وی، نوروز را مشعل نوری توصیف کرد که در پرتو آن اصول عدالت، برابری و آزادی بر ظلم و بردگی پیروز شد.

رییس جمهوری عراق در بخش دیگری از پیغام تبریک خود، خواهان حل و فصل مسائل برجسته بین دولت فدرال و اقلیم کردستان عراق در راستای حقوق شهروندان کُرد با حاکمیت قانون شد.

به گزارش وبلاگ کوهنوردی پورسه، دولت مرکزی بغداد و محلی اربیل سالهاست بر سر مسایل مختلفی که کم نیستند، با یکدیگر اختلاف داشته و کوشش های متعدد برای حل مناقشه بین طرفین بی نتیجه مانده است.

صالح در ادامه به مسایل سیاسی داخل کشورش اشاره داشت و بر حل مسائل و استقرار و اقتدار دولت در سایه قانون و همچنین برگزاری انتخابات بدون تقلب تاکید نمود.

برهم صالح با بیان اولویت داشتن مبارزه با افراط گرایی در دولت خود، اضافه نمود: اصلاح ساختاری حکومت عراق، جلوگیری از رخنه فساد در حاکمیت و استفاده از توانمندی های جوانان در ساخت میهن از اولویت های دولتش است.

رییس جمهوری عراق در خاتمه پیغام خود همچنین یاد شهدای نیروهای امنیتی از ارتش و پلیس و پیشمرگه و الحشد الشعبی و حشد عشایری را که با خون خود زندگی را به ملت عراق ارمغان آوردند؛ گرامی داشت.

نوروز در بسیاری از نقاط کشور عراق بخصوص اقلیم کردستان جشن گرفته شده و هر سال این ایام در اقلیم تعطیل رسمی است اما سال جاری در سایه شیوع کرونا مراسم مخصوص نمودها با محدودیت روبرو شده است.

همچنین فردا یکشنبه مصادف با اول فروردین در عراق به مناسبت نوروز تعطیل رسمی است.

برهم صالح روز پنجشنبه نیز در پاسخ به تبریک دکتر حسن روحانی رییس جمهوری کشورمان، با ارسال نامه ای ضمن دعای خیر برای ملت ایران بر صلح و دوستی دو ملت و ملت های منطقه اشاره نموده و عید نوروز را به جمهوری اسلامی ایران، رییس جمهوری و مردم ایران تبریک گفته بود.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران رییس جمهوری عراق عید نوروز را به مردم مشرق زمین تبریک گفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران رییس جمهوری عراق عید نوروز را به مردم مشرق زمین تبریک گفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید