درگذشت رییس جمهوری که منکر کرونا بود

به گزارش وبلاگ کوهنوردی پورسه، دلیل مرگ رییس جمهوری تانزانیا نارسایی قلبی اعلام شده اما منتقدان دولت تانزانیا می گویند ماگوفولی به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده و دولت این امر را پنهان می نماید.

درگذشت رییس جمهوری که منکر کرونا بود

رییس جمهوری 61 ساله تانزانیا درگذشته است و با وجود انکار دولت تانزانیا، منتقدان دلیل مرگ او را ابتلا به کرونا می دانند.

به گزارش وبلاگ کوهنوردی پورسه، خبر مرگ جان ماگوفولی رییس جمهوری تانزانیا دیروز از سوی دولت تایید شد و دلیل مرگ او در اثر نارسایی قلبی اعلام شده است.

پس از نزدیک به 3 هفته غیبت رییس جمهوری تانزانیا از انظار عمومی، خبر درگذشت او به دلیل نارسایی قلبی از سوی دولت اعلام شد اما منتقدان و مخالفان دولت تانزانیا می گویند ماگوفولی به دلیل ابتلا به کرونا جان خود را از دست داده و دولت این امر را پنهان می نماید.

در پی درگذشت ماگوفولی، دولت تانزانیا از دیروز به مدت 2 هفته عزای عمومی اعلام نموده است.

جان ماگوفولی رییس جمهوری تانزانیا در 61 سالگی درگذشته است./ عکس آرشیوی/ خبرگزاری فرانسه

ماگوفولی اعتقادی به اعمال محدودیت برای جلوگیری از شیوع کرونا و زدن واکسن نداشت و جتی چند هفته پیش مدعی شده بود با دعای مردم تانزانیا و به کارگیری شیوه های سنتی همچون بُخور گیاهان دارویی، کرونا در تانزانیا ریشه کن شده است.

او به مردم کشور 60 میلیونی خود توصیه نموده بود بدون در نظر دریافت خطر کرونا به زندگی عادی خود ادامه داده و با استفاده از بُخور و با دعا سلامت خود و کشور را تضمین نمایند.

تانزانیا حتی اعلام نموده بود حاضر نیست در قالب برنامه تامین واکسن رایگان سازمان بهداشت جهانی موسوم به کواکس واکسن ضدکرونا دریافت کند.

سامیا سولوهو معاون رییس جمهوری تانزانیا دیروز در تلویزیون دولتی تانزانیا با اعلام خبر مرگ رییس جمهوری، گفت ماگوفولی در اثر نارسایی قلبی در بیمارستان مزانا در شهر دارالسلام (پایتخت) جان باخته است.

رهبر مخالفان دولت تانزانیا اما پس از غیبت 2 هفته ای ماگوفولی از انظار عمومی در مصاحبه ای با بی بی سی اعلام نموده بود او مبتلا به کرونا شده و به دلیل وخامت حالش برای درمان به کنیا انتقال یافته است.

از 27 فوریه امسال (3 هفته پیش) که آخرین حضور ماگوفولی در انظار عمومی بود، شایعاتی مبنی بر ابتلای او به کرونا و انتقال او به خارج از کشور برای درمان منتشر شده بود اما دولت تانزانیا این خبر را تکذیب نموده و تاکید می کرد حال عمومی ماگوفولی خوب بوده و او به فعالیت های عادی خود ادامه می دهد. دولت تانزانیا تاکید می کرد مردم به شایعات رسانه های خارجی درباره ابتلای ماگوفولی به کرونا توجه ننمایند.

حتی هفته گذشته 4 نفر در تانزانیا به اتهام انتشار اطلاعات نادرست در خصوص سلامت ماگوفولی دستگیر و روانه زندان شدند.

دولت تانزانیا به رغم درخواست سازمان بهداشت جهانی مبنی بر ارایه آمار روزانه شرایط شیوع کرونا در این کشور از ماه می 2020 هیچ آمار و اطلاعاتی درباره شرایط شیوع کرونا در این کشور ارایه ننموده است.

پیشتر گزارشی درباره انکار شیوع کرونا در تانزانیا در وبلاگ کوهنوردی پورسه منتشر شده است.

منبع: عصر ایران

به "درگذشت رییس جمهوری که منکر کرونا بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درگذشت رییس جمهوری که منکر کرونا بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید