10 انیمه جذاب که طرفداران ارباب حلقه ها باید ببینند

به گزارش وبلاگ کوهنوردی پورسه، بعضی فیلم ها به قدری محشر و درجه یک ساخته می شوند که تا سالیان بعد به عنوان بهترین نمونه ژانر خودشان شناخته می شوند و حتی شاید پایه گذار گونه ای فیلم باشند. ارباب حلقه ها بدون شک یکی از همین فیلم ها است. آثار تالکین الهام بخش بی شمار فیلم و سریال و انیمیشن فانتزی شده است و تأثیرگذاریش برای همواره ادامه دارد. حتی گاهی اوقات معیار سنجش یک اثر فانتزی، کتاب های تالکین و فیلم های ارباب حلقه ها هستند.

10 انیمه جذاب که طرفداران ارباب حلقه ها باید ببینند

اغلب این آثار مولفه های مشابهی دارند؛ فضا و اتمسفر قرون وسطایی، سلسله های پادشاهی، دورف ها و اژدهایان. ژانر فانتزی پتانسیل خلق داستان های بی نظیر و خلاقانه بی شماری را دارد و تالکین بهترین و دست نیافتنی ترین نمونه اش را به جهانیان عرضه کرد.

 • 12 فیلم که هواداران ارباب حلقه ها باید ببینند

جهانی فانتزی مملو از موجودات و هیولاهای شگفت انگیز و نیروهای جادویی، سفری دور و دراز و افسانه ای در سرزمین های زیبا و شگرف و نبردهایی سخت و نفس گیر مولفه هایی هستند که ماندگاری این ژانر را در طول دهه های مختلف تضمین نموده اند، ژانری که سرگرمی های ناب و تماشایی به مخاطبانش عرضه می نماید.

اگر از تماشای چندین و چند باره ارباب حلقه ها حسابی لذت برده اید و هرچه فیلم و سریال مشابهش بوده هم تماشا نموده اید، در ادامه 10 انیمه ای را معرفی می کنیم که دیدنش برای هواداران ارباب حلقه ها لازم است.

10. دوازده قلمرو (The Twelve Kingdoms)

 • سال های پخش: 2002 تا 2003
 • تعداد قسمت ها: 45

در زمینه فانتزی های حماسی، کمتر انیمه ای مثل 12 قلمرو به مولفه های این ژانر وفادار بوده. در این انیمه قهرمان زنی دلیر و شجاع در جهانی که با الهام از فرهنگ چینی خلق شده پیش می رود.

یوکا ناکاجیما از دبیرستانش در ژاپن به جهانی 12 قلمرو می آید و زندگیش برای همواره عوض می شود و می فهمد که او در واقع یک امپراتور است. امپراتوری که باید با مسئولیت های جدید در سرزمینی بیگانه رو در رو شود.

12 قلمرو ایده خیلی ارجینال و نویی ندارد، اما حس و حال حماسی و فانتزی داستانش را با هنرمندی تمام خلق نموده و تماشایش واقعا لذت بخش است.

9. برزرک (Berserk)

 • سال های پخش: 1997 تا 1998
 • تعداد قسمت ها: 25

برزرک انیمه ای است که باید با احتیاط سراغش بروید و از قبل بدانید که قرار است با لحظاتی تکان دهنده و خشن و غم انگیز روبرو شوید. این انیمه بیش از حد خشن است و نسبت به کاراکترهایش هیچ رحمی ندارد.

یکی از تاریک ترین و تلخ ترین انتها بندی های تاریخ انیمه ها را هم می توانید در قسمت آخر این انیمه ببینید. هواداران انیمه هنوز هم از قسمت های انتهای این سریال به عنوان تلخ ترین تجربیاتشان یاد می نمایند.

برزرک شخصیت های دوست داشتنی زیادی ندارد، ولی برای کسانی که عشق دیدن نبردهای خونین و شوالیه ها و هیولاها را دارند، گزینه به شدت خوبی است.

8. موریبیتو (Moribito)

 • سال های پخش: 2007
 • تعداد قسمت ها: 26

آثار تالکین از جهات بسیاری قابل تمجید است، از ابعاد داستان و جهانیش گرفته تا مضامین عمیق و تأثیرگذار. کمتر کسی می توانید ایراد یا مسئله ای جدی در آن پیدا کند. اما شاید تنها مسئله ای که بتوان به آن اشاره نمود، نبود شخصیت های زن در نقش های کلیدی و مهم باشد. به جز ائووِن که نقشی اساسی در داستان ایفا می نماید، دیگر شخصیت های زن ماجرا مثل گالادریل و آروِن حضور خیلی کمی در کتاب دارند و پیتر جکسون مجبور شده صحنه های جدیدی بنویسد تا آن ها را بیشتر در داستان درگیر کند.

اما در موریبیتو قهرمان اصلی داستان زنی به نام بالسا است که یکی از بهترین قهرمان های انیمه به حساب می آید. بالسا موظف می شود که از جان یک شاهزاده محافظت کند. گویا پدر این شاهزاده قصد داشته او را به قتل برساند. بالسا حین محافظت از شاهزاده، در طول سرزمین هایشان سفر می نماید تا بهای جان هایی که در گذشته گرفته را بپردازد. به هر حال او زنی جنگجو است و آدم های زیادی را با نیزه اش کشته.

جهان انیمه موریبیتو جدی و عمیق و تأثیرگذار و به شدت تماشایی است و شک نکنید که ارزش وقت شما را دارد.

7. افسانه قهرمانانه ارسلان (The Heroic Legend Of Arslan)

 • سال های پخش: 2015
 • تعداد قسمت ها: 33

انتظارها از انیمه ارسلان خیلی بالا بود، و شاید همین باعث شد برای رسیدن به پیروزیت و محبوبیت راه سختی را بپیماید. این انیمه با اقتباس از رمان های فانتزی حماسی نوشته نویسنده ژاپنی یوشیکی تاناکا ساخته شده که در دهه 80 میلادی منتشر شد. داستان در سرزمین پارس می گذرد، قلمرویی که با الهام از ایران قدیم خلق شده. ماجرا درباره شاهزاده ای جوان به نام ارسلان است که باید از سرزمینش در مقابل حمله قلمرو همسایه دفاع کند.

مانگای این رمان در ابتدا به دست هیرومو آراکاوا، آرتیست و طراح شهیر کیمیاگر تمام فلزی (Fullmetal Alchemist) منتشر شده بود و همه از قبل برای دیدن انیمه اش انتظار می کشیدند و توقع بالایی داشتند.

ارسلان داستانش را با حصوله آغاز می نماید و شاید کمی طول بکشد تا پا بگیرد، اما وقتی به اوج می رسد می بینید که همه چیز ارزش انتظارتان را داشته.

6. چایکا: شاه دخت تابوتی (Chaika: The Coffin Princess)

 • سال های پخش: 2014
 • تعداد قسمت ها: 23

از بعضی جهات عجیب است که چایکا: شاه دخت تابوتی در زمان انتشارش و سال 2014 محبوبت بیشتری پیدا نکرد. این انیمه با اقتباس از مجموعه رمانی به همین نام ساخته شده و داستان تورو آکورا، شمشیرزنی بازنشسته را روایت می نماید که بعد از انتها جنگ گوشه گیر شده و حالا با جادوگری به نام چایکا دیدار می نماید.

چایکا در واقع دختر امپراتور است. امپراتور در حین جنگ کشته و بدنش تکه تکه شده و حالا دخترش میخواهد قطعات بدن او را از هشت جنگجویی که آن ها را به عنوان طلسم استفاده می نمایند پس بگیرد. تورو هم با او همراه می شود تا با کنار هم گذاشتن قطعات پدرش، خاکسپاری شایسته ای برای او ترتیب دهند. این دو پا در سفری می گذارند که پر از ماجراجویی و جادو و هیولاهای عجیب و غریب است.

5. کاموی طلایی (Golden Kamuy)

 • سال های پخش: 2018
 • تعداد قسمت ها: 40

کاموی طلایی همواره بین هواداران مانگا محبوبیت زیادی داشته و به نظر می رسد در طول سالیان مختلف به شهرت و محبوبیتش اضافه می شود. این انیمه از معدود آثاری است که شخصیتی از قوم آینو را به تصویر می کشد، قومی بومی و ژاپنی که کمتر از آن ها چیزی دیده ایم و دوره ای از تاریخ ژاپن را نمایش می دهد که به ندرت سراغش رفته اند؛ یعنی وقایع بعد از جنگ امپراتوری روسیه و ژاپن در اوایل قرن بیستم.

برخلاف اتمسفر و فضای مدرن، قصه حس و حالی حماسی و بی زمان دارد و کاراکترهای دوست داشتنی و جذابش و سفر عجیبشان برای به دست آوردن طلا قلب خیلی از تماشاگران را به دست می آورد.

4. افسانه وینلند (Vinland Saga)

 • سال های پخش: 2019
 • تعداد قسمت ها: 24

افسانه وینلند در جهانی فانتزی نمی گذرد، ولی سفری اسطوره ای و فانتزی را روایت می نماید. نویسنده های کمی مثل تالکین پیدا می شوند که برای خلق آثارشان تحقیق های طولانی و دقیق و عمیق نموده باشند، ولی ماکوتو یاکیمورا بدون شک توانایی رقابت با او را دارد. یاکیمورا به ایسلند سفر کرد تا تاریخ وایکینگ ها را مطالعه کند و بیشتر از 15 سال از عمرش را صرف کار کردن روی این انیمه نموده.

داستان درباره ثورفین است که در کنار قاتل پدرش، اسکیلاد، یکی از رهبرهای وایکینگ ها، بزرگ می شود و می خواهد قدرت و نیروی کافی را به دست آورد تا انتقام پدرش را بگیرد. داستان نکات مهمی را درباره بیهودگی انتقام و عواقب تصمیم ها و کارهایمان مطرح می نماید. ثورفین باید یاد بگیرد که به دنبال کشف سواحل جدید برود و خشونت را پشت سر بگذارد، تا به یک زندگی خوب برسد.

3. دیو کش (Demon Slayer)

 • سال های پخش: 2019
 • تعداد قسمت ها: 27

با توجه به پیروزیت بزرگ مانگا، این انیمه معرفی چندانی احتیاج ندارد. ولی بیشتر مولفه هایی که این داستان را تبدیل به یک اثر به شدت محبوب و پیروز نموده همان چیزهایی است که هواداران ارباب حلقه ها را جذب داستان فرودو و سم کرد.

داستان درباره تانجیرو است که دیوها خانواده اش را به طرز فجیعی می کشند و خواهرش هم تبدیل به یک دیو می شود. او بعد از این فاجعه قسم می خورد که دیوها را بکشد و برای خواهرش درمانی پیدا کند.

این انیمه پر است از هیولاها و سحر و جادو و ماجراهای نفس گیر و تکان دهنده ای که در بهترین داستان های فانتزی شاهدش هستیم.

2. کاتاناگاتاری (Katanagatari)

 • سال های پخش: 2010
 • تعداد قسمت ها: 12

سامورایی ها تأثیر عمیقی روی ادبیات و داستان هایی که تا به حال خوانده و شنیده ایم گذاشته اند. کاتاناگاتاری یکی از انیمه های کلاسیک و مطرحی که تا به حال ساخته شده. داستان درباره استراتژیستی به نام تاگامه است که میخواهد با یاری یک سامورایی بی شمشیر به نام شیچیکا 12 شمشیر جادویی را پیدا کند.

آرت این انیمه منحصر به فرد و ویژه است و رابطه عمیق و جذابی که بین دو شخصیت اصلی داستان جریان دارد قلب و گرمایی به ماجرا بخشیده که هرچه جلوتر می رود تماشایی تر می شود و وقتی تماشاگر به نقطه اوج احساسی قصه می رسد، مبهوت می ماند.

1. دورورو (Dororo)

 • سال های پخش: 2019
 • تعداد قسمت ها: 24

مانگای دورورو دقیقا بعد از انتشار ارباب حلقه ها نوشته شد. اوسامو تزوکا، پدرخوانده تمام انیمه ها، مانگای این مجموعه را در اواخر دهه 60 طراحی کرد و اولین اقتباس های انیمه ای آن در سال 1969 ساخته شد. در سال 2019 بازسازی بی نظیری از آن ترتیب دادند و داستان و شخصیت ها و مضامینش انتها فرصت پیدا کردند خودی نشان دهند و مخاطبان را مبهوت خودشان نمایند.

داستان درباره یک سامورایی با نام دایگو کاگه میتسو است که با 48 شیطان پیمانی می بندد، و شیاطین در ازای یاری به او، 48 عضو از بدن فرزند به جهان نیامده اش را طلب می نمایند. او قرارداد را قبول می نماید و فرزندش بدون پوست، چشم، گوش و… متولد می شود. این فرزند کسی نیست جز هیاکیمارو.

هیاکامارو که رها شده و ناقص و دردمند است، باید هیولاها و شیاطین را شکست دهد تا اعضای بدنش را پس بگیرد. در طول این سفر عجیب و نفس گیر، بچه ای یتیم به نام دورورو همراهی اش می نماید و به وسیله این همراهی است که هیاکامارو به انسانیت خودش بازمی شود.

منبع: CBR

منبع: دیجیکالا مگ

به "10 انیمه جذاب که طرفداران ارباب حلقه ها باید ببینند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 انیمه جذاب که طرفداران ارباب حلقه ها باید ببینند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید